Column burgemeester: Pasen
Als ik schrijf is het witte donderdag, of stille donderdag. Ik geloof dat het allebei mag. Pasen staat voor de deur, misschien het belangrijkste feest in het christelijke liturgische jaar. Het is ook een feestelijk begin van de lente. Een soort omslagpunt tussen de koude witte winter naar de warmere groene lente.
Oude en nieuwe raad
Ook in het gemeentehuis hebben we een soort Pasen gevierd. We hebben afscheid genomen van het oude. De gemeenteraad van de periode 2022 – 2026 is afgezwaaid en de nieuwe gemeenteraad is geïnstalleerd. Deze kan weer mee tot 2030. Heel veel is er niet veranderd. D66 heeft het helaas niet gehaald en maakt nu geen onderdeel meer uit van onze gemeenteraad. De VVD heeft er een zetel bij gekregen. Van de vijf nieuw geïnstalleerde raadsleden zijn er twee echt nieuw.
Afwachten
Nu is het voor mij weer afwachtten. Wie worden de wethouders die bij mij aan tafel komen zitten bij de collegevergadering op dinsdag. Dat ligt nog in de toekomst verscholen. Hoewel ik natuurlijk intensief met ze samenwerk, heb ik er geen invloed op wie het uiteindelijk worden. VVD, SGP en CDA zijn hard aan de slag om afspraken te maken. Als dat lukt, hebben we snel weer drie wethouders die ik kan installeren.
Grote uitdagingen
De uitdagingen zijn groot voor de gemeente. Financieel zijn we nu gezond, maar er zijn wel donkere wolken aan de hemel. Keuzes op bijvoorbeeld jeugdzorg, asiel en de huisvesting van scholen moeten we maken. Uiteindelijk met één doel: een nog mooiere gemeente Kapelle.