Zeeland

Het begint al als je de toegangswegen tot Zeeland op rijdt: het vakantiegevoel. De lucht wordt wat zilter, het beeld wat weidser en er komt een soort rust over het landschap. Zeeland is de vakantieprovincie bij uitstek. Want nergens anders in Nederland vind je de perfecte combinatie van zee, strand, duinen, bossen, polders, historische dorpen en steden, en water, heel veel water. Tien redenen om een Zuchtje Zeeland te beleven:

1. In Zeeland geniet je van de schoonste stranden van Nederland met de meeste zonuren en waar je ook op de drukste dagen altijd nog een fijn plekje vindt.

2. In Zeeland kun je ongelooflijk heerlijk wandelen, fietsen, skaten en paardrijden door duinen, over stranden, op bloemendijkjes, maar ook ‘modderen’ door slikken en schorren.

3. In Zeeland zie je weidse polders die strakke lijnen in het landschap trekken, maar ook eeuwenoude, grillig gevormde poldertjes, ingebed tussen dijkjes.

4. In Zeeland kun je het beste genieten van de zilte en zoete zaligheden uit de streek. Niet voor niets hebben we hier een restaurant met drie sterren en een met twee, en maar liefst drie restaurants met één ster; streekproducten staan bij hen hoog in het vaandel.



5. In Zeeland heb je de prachtigste festivals die liefhebbers van film, toneel en beeldende kunst uit alle windrichtingen trekken, maar ook kleine cultuurschatten zoals concerten in de dorpen en lokale kunstroutes die het ontdekken meer dan waard zijn.

6. In Zeeland kun je spannende sporen van de geschiedenis terugvinden: fossiele haaientanden die gewoon op het strand liggen, imposante koopmanshuizen uit de Gouden Eeuw maar ook de dramatische waterstanden uit 1953.

7. In Zeeland kun je zien waarom Nederland wereldwijd zo beroemd is geworden in de strijd tegen het water - de Deltawerken zijn nog steeds indrukwekkend.

8. In Zeeland vind je trouwens nog steeds zoveel soorten water, dat je elke watersport wel ergens kunt doen. En er is altijd een strand in de buurt.

9. In Zeeland kun je slapen in een strandhuisje en overnachten in luxe hotels en alles wat daar tussen ligt (behalve wildkamperen).

10. In Zeeland kun je in zes zeer verschillende delen vakantie vieren en toch nog steeds in Zeeland zijn.

Kortom, een Zuchtje Zeeland heeft echt alles in zich wat een vakantie moet hebben, of het nu voor een weekeindje is, of voor een lange zomervakantie.

Contactgegevens
Kerkplein 1
4421 AA Kapelle

Postbus 79
4420 AC Kapelle

T 14 0113 (zonder netnummer!)
F 0113 - 34 17 91
E gemeente@kapelle.nl

Klachten en/of meldingen
T 14 0113
E servicecentrum@kapelle.nl

Telefonisch contact
Maandag t/m vrijdag van 08.30 uur tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur.

Openingstijden Servicecentrum gemeente Kapelle
Maandag 09.00 - 13.00 uur
Dinsdag 09.00 - 13.00 uur
Woensdag 09.00 - 16.00 uur
Donderdag 09.00 - 13.00 uur
  17.00 - 20.00 uur
Vrijdag 09.00 - 13.00 uur